Jdi na obsah Jdi na menu
 


 

  

Jsem amatérský fotograf přírody, který fotí pro svou zábavu. Při svých fotolovech se zaměřuji zejména na makro hmyzu a fotografování zvířat.

 

img_3027.jpg

                                                                                                            

V případě zájmu o publikaci, či jinné využití některé z mých fotografií  mě kontaktujte na uvedeném emailu. Určitě se domluvíme.

Jan.Votypkazavináčseznam.cz .

 
                                                                              S pozdravem Jan Votýpka
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Foto z parku

(Tibor, 6. 11. 2007 14:09)

Některé druhy mám opravdu problém vyfotit,a když,tak kvalita je velmi nízká,a foto slouží fakt jen jako dokumentační-to je případ třeba orlovce,zrzohlávky nebo souboj pilichů.Proto samozřejmě přemýšlím nad možností vyrazit do některého městského parku.Třeba sojka nebo straka je v přírodě opravdu oříšek a asi ho jen tak nerozlousknu:)

pro Tibora

(Petr Š., 5. 11. 2007 20:01)

Tibore, každý fotíme jak umíme a jak nám to příležitosti dovolí. Proč někomu nadhazovat to, že fotí v parku či ZOO. Proč ne? Neni to snad proto, že jsou fotky pěkné a Vy si nedokážete představit takové pořídit ve volné přírodě. Jsou lidé, kteří to dokážou. A nebo v tom je dokonce trochu zloby či závisti?

Autor reaguje

(Jan Votýpka, 5. 11. 2007 16:03)

Tibore díky za návštěvu i názor. Nikde a nikdy jsem netvrdil, že fotografuji faunu jen ve volné přírodě. Samozřejmě některé fotografie pochází z parku i ze ZOO. Fotografuji totiž pro svou radost a tak jak se to líbí mě.Jsem rád, že jste tentokrát připojil adresu na své fotografie, které jsem si prohlédl. Tak jako Vy mě fandíte, tak i já Vám fandím. Tak jako Vy mě jste fotografie ohodnotil, tak i já si dovolím pár slov k Vašim. Fotografie jsou bezesporu z volné přírody, často zachycují zajimavý okamžik a mají i velkou dokumentární hodnotu. Toto vše je však ale často na úkor dobrého světla a ostrosti.Taktéž Vás nechci urážet ani soupeřit a jsem rád, že si můžeme vyměnit názory na své fotografie. Vaše stránky znovu rád navštívím a závěrem bych chtěl doporučit focení v parku, které není tak jednoduché jak se zdá.

www.prirodamoravy.blog.cz

(Tibor, 5. 11. 2007 14:14)

Dobrý den
Občas na Vaše stránky zavítám,protože mám rád přírodu a její fotografie.Jednou jsem psal připomínku,že se mi snímky zdají jako z městského parku,nebo zoo.Tento názor ani po roce neměním-kormorán na zastřiženém trávníku,atd..Ctěl jste vidět mé záběry když tolik chytračím-takže na www.prirodamoravy.blog.cz se mrkněte.Nechci Vás urážet ani s Vámi soupeřit,fandím Vám a rád se na tyto stránky vrátím.Tak doufám že to nepojmete tak negativně jako naposled:)

K fotografiím zajímavosti.

(Thomas, 30. 10. 2007 7:31)

Fotografie jsou krásné, ale je též třeba k nim pár slov. Co to je, kde to bylo, okolnosti vzniku, lačníme po kráse obrazu i po vědomostech,které jsou v komentáři.Už se těším. Nejen jaro a léto je krásné, podzim jeho barvy,mlha,jinovatka atd. to je také krásné. Fotografové neusínejte!

Autor reaguje

(Jan Votýpka, 18. 10. 2007 20:16)

Všem díky za příspěvky a slova chvály.

Jasný posun k lepšímu.

(Sláva, 12. 10. 2007 9:34)

Pozoruji delší dobu Vaše snímky.V poslední době jste jasně přidal k dobrým úlovkům též estetický rozměr, práci se světlem a barvou.Holt máme stále nové konkurenty z řad mladých fotografů.Ale je to správné.

Zlepšujete se pane.

(Thomas, 10. 10. 2007 8:09)

Krásné foto, je však třeba jít seč snímky do světa, nabídnout je nejen pro radost druhým.
Držím palce.

Už vím...

(Thomas Waaj, 5. 10. 2007 13:00)

Tak se omlouvám pane, nejsem pozorný čtenář, patně litujete smazaných záznamů.Tak to vůbec není škoda, budou nové a lepší.A to o změně lovce ve fotografa myslím vážně, pánové.

Nechápu čeho je škoda pane Matesi...

(Thomas Waaj, 5. 10. 2007 12:57)

Lovce lehce poznáš podle záběrů. Není to lehké a je třeba znát hodně z mysliveckého lovectví, aby vznikly takové snímky.To,že se Jan nevěnuje opravdovému lovu to je jen chvályhodné. Sám jsem často lovil pomocí zbraně. Krásnou zvěř pokud byla živá. Když jí opustil dech života byla z ní v nejlepším případě zvěřina, mnohdy i nechutná.A celá její krása která vznikala milióny let byla pryč. Naposledy jsem viděl na honu jak předemnou dohasínal život krásného bažantího kohouta. On postřelen nevěděl o co jde. Na dva metry jsem během tří minut viděl jak se krásný kohout stává jen jakousi beztvarou pokrývkou hroudy čerstvě zoraného pole. Pak jsem si již řekl dost. A to mi je šedesát. Tak pozdě jsem prohlédl. Jan má na rozdíl odemne náskok třiceti let - třiceti let lovu krásy a zajímavostí bez ničení světa to je krásné. Co říkáš Matesi?

Foto

(Mates, 2. 10. 2007 21:27)

Je to škoda.


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8