Jdi na obsah Jdi na menu
 


 

  

Jsem amatérský fotograf přírody, který fotí pro svou zábavu. Při svých fotolovech se zaměřuji zejména na makro hmyzu a fotografování zvířat.

 

img_3027.jpg

                                                                                                            

V případě zájmu o publikaci, či jinné využití některé z mých fotografií  mě kontaktujte na uvedeném emailu. Určitě se domluvíme.

Jan.Votypkazavináčseznam.cz .

 
                                                                              S pozdravem Jan Votýpka
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Pořád otravuji

(WAAJ, 16. 4. 2008 13:10)

Ale doporučuji tyto stránky pro obrázky a názvy, třeba čája chocholatá z jižní Ameriky u nás v zoo
http://www.biolib.cz/cz/formsearch/?action=execute&searcharea=2&string=%C4%8C%C3%A1ja+chocholat%C3%A1

Husa s chocholkou

(WAAJ, 16. 4. 2008 12:48)

de bych mohl vidět zmíněnou chocholatou husu?

Evropského norka Mustela lutreola.

(WAAJ, 16. 4. 2008 12:42)

Potřeboval bych nutně nafotit nějaké naše lasice a hlavně evropského norka a stejně tak na farmách chovaného norka amerického a to tak, aby byl na první podled jasný rozdíl druhu.
Pokud to půjde budu rád a ohlásím se.

Autor reaguje

(Jan Votýpka, 15. 4. 2008 12:05)

Kouknu na ní. Díky

K určení pakomára

(Waaj, 15. 4. 2008 6:27)

zkus Tiplici bahenní

Autor reaguje

(Jan Votýpka, 29. 3. 2008 22:16)

Belindo děkuji za pochvalu, to vždy potěší a povzbudí v nové tvorbě. Díval jsem se, co by mohla být ta husa s chocholkou, ale nic takového jsem nenalezl. Je ale možné, že se jedná o nějaký exotický druh, který uletěl z nějaké ZOO nebo chovateli, nebo k nám jen zabloudil. Pokud se týký mého technického vybavení, tak musím říci, že vše bylo pořízeno digitálním kompaktem/EVF zrcadlovkou/ Panasonic FZ7. K tomuto používám dle potřeby telepředsádku Panasonic 1,7 x, makropředsádky zn. Hoya a Kenko a UV a CPL filtr od stejných společností. Jestli zjistíte, co je to za husu s chocholkou, tak dejte vědět, docela by mě to zajímalo. Krásný den

Nadhera

(Belinda, 29. 3. 2008 21:28)

Honzo, prekrasne fotky, jsem unesena, prestoze ptacka, ktereho hledam jsem nenasla. Je to jakoby husa s chocholkou, mame ji tady v Tesine na Olze, je jen jedna, myslela jsem si, ze je to berneska, ale asi ne. Opravdu prekrasne fotky, by me i zajimalo jakym fotakem a s jakym objektivem focene. Zrcadlovkou urcite. Nadhera, stranky si davam do zalozek!!!

reakce na "šrot"

(yzengrin, 12. 3. 2008 18:55)

Dobrý večer.
Nyní už je mi jasnější, jak jste celý článek-komentář myslel. Plně chápu, že jste byl asi poněkud rozčarován po takové podívané a tomu odpovídá "ražení" článku. Podobně, když jsem si přečetla Váš článek to zaskočilo-překvapilo(..něco v tom smyslu), mě a nedalo mi to, abych nezareagovala.
Co se umění týče, ani samotní umělci nemají jasno v tom, co je a co není umění:-) Ano, to co jste vyfotil je šokující. Je dost pravděpodobné, že to je účel. Zamyslet se..kolik odpadu produkujeme, jestli to nelze omezit, nebo jej nějak využít. To je můj pohled. Krom toho, že takové věci se mi opravdu často líbí. Jsem člověk, který se "zajímá" nebo spíše má umělecké cítění. Rozhodně ale nepatřím k těm, kteří by upřednostňovali ocel a beton před přírodou. V tomto směru Vám, si myslím, zcela rozumím. Nejsem sice lesák, ale studuji ekologii (SŠ i VŠ), proto ten dotaz na odpad;-) Osobně mám zase, co se přírody týče, spíše negativní postoj-cítění k myslivcům. Tím nechci říci, že všichni myslivci jsou špatní..Na druhou stranu znám dost "zelených extremistů" z vlastního kruhu:-D Snad víte, jak to myslím. K botanické zahradě..několikrát jsem ji navštívila, ale nevím o tom, že by měli i tyto neplacené plochy. Vím o skleníku a venkovní expozici. Okolo je několik ploch oplocených, ale netušila jsem, že to také patří botanické. Takže děkuji za info;-) Doufám, že mé postoje a komentáře neberete špatně:-)
Mějte se hezky a pěkné fotky:-)
Jana

Autor reaguje

(Jan Votýpka, 9. 3. 2008 12:23)

Přeji dobrý den a jsem rád, že jste se zapojila do diskuse. Jak píšete na konci, že celý komentář je vaším osobním názorem, tak i můj článek je mým osobním názorem a proto jsem jej psal. Psal jsem jej proto, že mě tyto monstra překvapili a šokovali. Samozřejmě se najdou lidé, kterým se to může líbit a třeba nemám vkus já, ale podle mě je to naprosto nevkusné. Zejména mi vadí prostě místo jejich umístění. Nevím co by tomu řekli třeba moji rodiče, kdybych jim na zahradě postavil třeba žirafu z rezavých kamen. Nehodnotím umění, neboť jak jsem uvedl asi nejsem umělecky založen, ale jestli je toto umění, tak největší vrchol umění by byla návštěva sběrných surovin. Nevím jestli jste někdy navštívila uvedenou botanickou zahradu. Tato se skládá z několika částí a to z placené a z ostatních neplacených. Vetšina této plochy se nachází na přírodních rezervacích/např. Slabka, Havránka atd./. Zda-li to porušuje zákon o odpadech, to nevím, bylo to dáno jako možnost k zamyšlení pro lidi, kteří jsem k tomu kompetentní. Prostory botanické zahrady jsou moc pěkné a já je rád občas navštěvuji a toto mi zde prostě nesedí a nelíbí se mi to. Miluju přírodu čistou a nenarušenou, ale té je dnes již strašně málo. Vadí mi ničení a znečišťování přírody a vadí mi i toto nevkusné vystavování rádoby umění. Tak zde je doplnění mého názoru. Je mi jasné, že dnes má více lidí rádo beton a kov na místo lesů a luk a proto to také dnes vypada tak..... Na závěr bych chtěl říci, že nikoho nepřesvědčuji, ať si každý svůj obrázek a názor udělá sám. Bylo to jen mé okamžité vyjádření nesouhlasu. Tento článek stejně brzo smažu, neboť se na svých stránkách preferuji pěkné a příjemné věci. Takže díky za názor. S přáním hezkého dne a dobrého světla Jan Votýpka

botanická zahrada a "šrot"

(yzengrin, 9. 3. 2008 9:57)

Dobré ráno..zavítala jsem na Vaše stránky z PE. Jsou moc pěkné:-) Řekla bych, že zde máte mnohem více fotek a také hodně povedených než na PE.
Zaujal mne Váš postoj ke skulpturám v areálu botanické zahrady. Umění je určitě věc vkusu. Z Vašich fotek si docela umím představit, jak plechová zvířata ve skutečnosti vypadají. Musím říct, že se mi líbí. Nevidím na takovém vystavování nic špatného. Není mi zcela jasné, kde přesně v Botanické zahradě jsou skulptury umístěné.Pokud jsou přímo v areálu BZ (tak jsem to pochopila), tak jistě nepůjde o přírodní rezervaci. Tuto informaci jsem nenašla ani přímo na www BZ. Jestliže jsou mimo areál BZ, pochybuji o tom, že by BZ spravovala a financovala PR. A nemyslím si, že by BZ mohla být plně funkční a rozvíjet se, tak jak to dělá doposud, jen díky vstupnému (a příspěvku od Hlm. Prahy). Tak proč by si nepřilepšila. Poslední věc, která mne zaráží v této věci..píšete, že by mohlo jít o porušení zákona o odpadech. Můžete mi napsat důvod? O jaké konkrétní porušení by mělo jít?
Celý komentář je jen mým osobním názorem a rozhodně není záměrem, aby působil nějak arogantně, nebo agresivně. Jen bych ráda znala, Vaše "vysvětlení"...podrobnější info. Opravdu by mne to zajímalo.
Mějte se hezky a hodně dalších pěkných fotek,
Jana

Autor reaguje

(Jan Votýpka, 7. 3. 2008 22:13)

Díky všem, také máte dobré fotky, jen tak dál. Dobré světlo.

Pozdrav

(Tibor, 7. 3. 2008 11:56)

Jsem tu po delší době a fotky z března jsou moc pěkné.Sám jsem poznal nakonec,že není až taková sranda vyfotit drobného pěvce u krmítka,dokonce i labutě mi kolikrát dělají problém:-)S přáním pěkného dne Tibor

Pozdrav

(lupasi, 7. 3. 2008 11:42)

Zdravím, líbí se mi fotky na těchto stránkách. Vlatním také tento fotoaparát a teď nově i předsádku, tady jsou některé moje fotky (http://www.fotoaparat.cz/index.php?r=25&rp=1&gal=vis&galvis=4705168). Vím jaký to je někdy boj pořídit solidní foto... Tak přeji nadále dobré světlo a další krásné záběry...

Krásné fotky.

(Thomas, 22. 1. 2008 7:09)

Moc se mi líbí pěkné fotky běžných drobných ptáků.Teprve na fotografii v detailu si uvědomuji jak krásnou máme přírodu i u nás.

Autor reaguje

(Jan Votýpka, 21. 1. 2008 18:40)

Děkuji za návštěvu i pochvalu. Návštěvu oplatím. Přeji mnoho úspěchů a dobré světlo.

www.parfotek.estranky.cz

(Karel, 18. 1. 2008 12:26)

Jak tak brouzdám po internetu, našel jsem tyto stránky. Moc hezké. Tady určitě něco okokám a najdu novou inspiraci. Děkuju, Karel

Autor pro Ing. Antonína Ešnera

(Jan Votýpka, 6. 1. 2008 18:40)

Vážený Pane, děkuji za pochavlu fotografií a přání do Nového roku, které jste uskutečnil prostřednictvím emailu. Bohužel se mi něco pokazilo při odesílání emailu s odpovědí pro Vás a za žádnou cenu se to nechce odeslat. Až příjdu na chybu/připojoval jsem nový počítač/, tak snad odpověď dorazí. Taktéž přeji Vše nejlepší v Novém roce.

Také vše nejlepší v Novém roce

(Tom, 4. 1. 2008 19:12)

Máte krásnou PF i ostatní fotografie. Někteří zrcadlovkáři můžou závidět vaše fotografie pořízené kompaktem. Do nového roku vám přeju ať se daří.

Autor reaguje

(Jan Votýpka, 15. 12. 2007 13:04)

Díky. Letos je zatím opravdu nepěkná zima. Je stále zataženo, šedivo až černo a občas něco z nebe padá, ale čistý sníh je to dosti výjmečně. Na fotografování tedy velmi špatné podmínky.K tomuto, když ještě připočtu skutečnost, že fotografuji s Lumeixem, který při vyšších citlivostech nepodává dobré výsledky, tak opravdu trochu pauzíruju. Stále čekám na lepší počasí a samozřejmě se těsím na jaro.

Výtvarná hodnota fotografií

(Thomas Waaj, 15. 12. 2007 9:03)

jak s potěšením pozoruji Vaše fotografie, i jako výtvarník musím konstatovat, že záběry mají stále větší estetickou úroveň. U zvířat je to těžší, ale i tam se Vám to dobře daří. Ale chce to stále fotit, žádnou zimní přestávku. Zdar.


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8

následující »